„Święta jak u Mamy” – Relacja

„Święta jak u Mamy” – Relacja

W dniu 19 grudnia 2021 r. wspólnie z Poseł na Sejm RP Agnieszką Górską, MODR Warszawa oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mieliśmy przyjemność zorganizować na Szydłowieckim Rynku degustacje potraw świątecznych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Podczas wydarzenia można było skosztować wyśmienitych tradycyjnych postnych potraw, barszczu czerwonego z uszkami, pierogów, gołąbków, pazibrody (potrawa przygotowywana jest z utłuczonych gotowanych ziemniaków zmieszanych z ugotowaną kapustą kiszoną, omaszczonych skwarkami świeżo wytopionymi ze słoniny).

Znalazło się coś dla całej rodziny!

Dla zainteresowanych rękodziełem była możliwość zakupu ręcznie wykonanych ozdób świątecznych.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich, które tak bardzo zaangażowały się w wydarzenie, przygotowały wyśmienite potrawy i mimo niesprzyjających warunków pogodowych były razem z nami.

 • KGW w Bieszkowie Górnym „Górnianki”
 • KGW w Świerczku „Świerczkowianki”
 • KGW w Woli Korzeniowej
 • KGW „Zgoda” w Krzcięcinie
 • KGW „Leśne Sąsiadeczki” w Majdowie
 • KGW w Chustkach
 • KGW „Nowoczesne Babcie” w Gąsawach Rządowych
 • KGW w Hucie

Wszystkie koła otrzymały upominki natomiast za przygotowanie najlepszych potraw trzy spośród nich zostały wyróżnione atrakcyjnymi nagrodami oraz pamiątkowymi dyplomami.

Nagrody za najlepsze potrawy otrzymały:

 1. KGW „Leśne Sąsiadeczki” w Majdowie – Leśne Gołąbki,
 2. KGW w Bieszkowie Górnym „Górnianki” – Zupa Grzybowa,
 3. KGW w Chustkach – Kulebiak.

Serdecznie gratulujemy!

Już dziś chcielibyśmy serdecznie zaprosić na kolejne wydarzenia, które będziemy organizować cyklicznie w związku z Wielkanocą i Bożym Narodzeniem.

Tego typu spotkania są wspaniałą okazją żebyśmy wszyscy razem mogli się spotkać, porozmawiać, przypomnieć jak wspaniałą mamy tradycję i zwyczaje o czym na co dzień zdarza się nam zapomnieć. Wszyscy podążamy za czymś nowym i oczekujemy różnych zmian, a tradycje są piękne i warto je kultywować żeby pamiętać skąd się wywodzimy.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.