Piknik rodzinny Smaki Jesieni

Piknik rodzinny Smaki Jesieni

W sobotę 22.10.2022 mieliśmy przyjemność zorganizować piknik rodzinny Smaki Jesieni. Wydarzenie zorganizowane pod patronatem Poseł na Sejm Agnieszki Górskiej, którego partnerem strategicznym była Enea S.A.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w tym dniu bo to dla Was przygotowaliśmy szereg atrakcji, każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Na przygotowanych przez KGW stoiskach można było skosztować przepysznych potraw i ciast, podziwiać piękne rękodzieło, Ochotnicza Straż Pożarna częstowała wszystkich strażacką grochówką.

Najmłodszych, oczywiście, najbardziej interesowała natomiast dmuchana zjeżdżalnia i wata cukrowa, dużo pracy mieli również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy prezentowali specjalistyczny sprzęt i oferowali uczestnikom przejażdżkę quadem.

Stoiska informacyjne przygotowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, na którym zainteresowani mogli dowiedzieć się wszystkiego o możliwościach dofinansowania działalności rolniczej oraz Lasy Państwowe, które przygotowało prezentację na temat istniejących zagrożeń w lasach i jak się zachowywać żeby bezpiecznie móc w nich przebywać.Październik jest powszechnie uznawany za miesiąc świadomości raka piersi podczas pikniku kobiety w wieku 50 – 69 lat mogły wykonać darmowe badanie mammografem. Tylko regularność badań pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi, a wcześnie wykryty nowotwór  umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Tradycyjnie celem rodzinnej zabawy zorganizowanej na terenie miasteczka rowerowego w Szydłowcu było stworzenie dogodnych warunków do spotkania się mieszkańców, integracji lokalnej społeczności. Temperatura otwartych, gorących serc uczestników nie tylko dorównała, ale znacznie przekroczyła weekendowe wskazania termometrów, wszędzie było słychać śmiech i przyjacielskie rozmowy.